"ОРІЛЬ-ЛІДЕР"
СОЦІАЛЬНІ ІНІЦІАТИВИ
"ОРІЛЬ-ЛІДЕР" — це екоорієнтоване підприємство Дніпропетровщини. Його виробничі потужності знаходяться у Петриківському районі. "ОРІЛЬ-ЛІДЕР" входить до складу агроіндустріального холдингу МХП — найбільшого виробника та експортера курятини в Україні. Спецпроєкт "Бути першим" розповідає про соціальні ініціативи підприємства.
ПЕРЕВАГИ ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ
На підприємстві "Оріль-Лідер" працюють співробітники з Єлизаветівки, найближчих сіл, Петриківки та Кам'янського. Зранку та ввечорі людей розвозить спецтранспорт. А пообіді надається харчування за умовну оплату в одну гривню.
У МХП кажуть, що найбільша цінність компаніі — це люди. Третина колективу — це співробітники із 30-річним стажем роботи.
МАРИНА ГОРОБЕЦЬ
фахівчиня з оцінки та розвитку персоналу "ОРІЛЬ-ЛІДЕР"
«Людей приваблює, що "ОРІЛЬ-ЛІДЕР" виконує як державні гарантії, так і те, що існує соціальний пакет підприємства».
"ОРІЛЬ-ЛІДЕР" це відкритий і чесний бізнес.
Наші працівники отримують своєчасну офіційну заробітну плату, з якої сплачено всі податки. А щодо соцпакету від підприємства, то він містить низку суттєвих переваг:
Надання житла молодим фахівцям та працівникам з інших міст.
Безкоштовний трансфер на роботу та з роботи.
Премія продукцією власного виробництва (6,5 кг курячого м'яса щомісяця).
Комплексні обіди за 1 гривню.
Медпункт на території підприємства.
Безкоштовний щорічний медогляд.
"Куточки здоров'я" це кімнати, обладнані масажними кріслами, масажерами для ніг, шведською стінкою.
За день "кімнати здоров'я" відвідують 60-80 співробітників. Сеанс на масажному кріслі триває 15 хвилин. Потрапити сюди можна в обідню перерву, або зранку до початку зміни. Зараз на підприємстві працюють чотири кімнати: в інкубаторі, у цеху забою та переробки курчат-бройлерів, у медпункті й сервісній службі.

Декілька років тому в компанії з'явилися корпоративні психологи. Кожен співробітник на безкоштовній основі може звернутися до них з професійних або особистих питань.
Важливо, щоб людина приходила на роботу і відчувала себе частиною великої команди, кожен на своєму робочому місці. Натхнення приходить тоді, коли людині комфортно працювати.
Команда НR-фахівців "ОРІЛЬ-ЛІДЕР"
У холдингу існує цілодобова анонімна лінія довіри, куди можна звернутися у разі виникнення несправедливості чи будь-якого непорозуміння. Приймаються і пропозиції щодо покращення умов праці. Окрім того, є проєкт "Банк ідей", який націлений на розробку і впровадження нових ідей.
"БАНК ІДЕЙ"
Кожен співробітник може запропонувати ідею, наприклад, як збільшити термін експлуатації обладнання, як зменшити собівартість виробів або як покращити технологію вирощування птиці. Ідеї розглядають експерти агроіндустріального холдингу МХП, і якщо вони гідні оперативно втілюють на виробництві. А співробітник, який усе це придумав, отримує премію. Костянтин Уманський — один із переможців конкурсу "Банк ідей". Він працює на біогазовому комплексі.
КОСТЯНТИН УМАНСЬКИЙ
начальник дільниці з виробництва біогазу
«Газ ми очищуємо у скрубері. Використовуємо мінеральні добрива у вигляді рідини. І ці добрива — дорогі. Я порахував за формулою, дізнався склад цих добрив і запропонував самим робити їх. Що зменшує вартість складових у 5 разів. Спочатку ми робили експеримент. Закуповували інгрідієнти і робили власноруч добрива. Після року випробувань я був уже впенений в цій ідеї, що вона працює, що вона толкова. Потім я подав цю ідею на конкурс "Банк ідей". Розписав її, показав, захистив. І все супер вийшло — мене визнали переможцем, нагородили. Наше підприємство мотивує шукати щось нове, я постійно читаю технічну літературу, розвиваюся.
Костянтин має ще кілька раціоналізаторських ідей, але поки тримає їх у таємниці. "Банк ідей" — це дуже унікальний кейс, який впроваджено в МХП, підкреслюють менеджери "ОРІЛЬ-ЛІДЕР". Адже кожен з 28 тисяч працівників холдингу може звернутися зі своєю пропозицією.
КОРПОРАТИВНИЙ СПОРТ
Хто гарно працює — мусить і круто відпочивати. Цьогоріч у МХП влаштували кілька турнірів із корпоративного спорту. Спочатку провели змагання з настільного тенісу. Зібрали майже 30 команд з усіх підприємств. До речі, розташовано філіали МХП у 14 областях України. Фінал змагань відбувся у Ладижіні на Вінничині. А у червні організували "великий футбол". Хоча змагалися команди у мініфутболі, але саме свято вийшло великим. У Києві зібралися співробітники різних підприємств із родинами. Приїхали вболівати і представники "ОРІЛЬ-ЛІДЕР". Їхня команда поступилася в 1/4 фіналу. А у столиці змагалися команди Центрального офісу та Миронівської птахобабрики з Канева.
ЯНА ДЕМЧУК-БАКУМ
менеджерка з комунікацій "ОРІЛЬ-ЛІДЕР"
«Новий напрям є у нас в МХП — wellbeing. Тобто це добробут працівників. Людина має почуватися здоровою, щасливою. І в межах цього напряму — wellbeing — ми розвиваємо корпоративний спорт: проводиться on-line школа здоров'я та щоденні медитації. І тепер МХП ми розшифровуємо як Many Halthy People. Особливо під час карантину здоров'я людей стало дуже цінуватися. І ми піклуємося про наших співробітників. Корпоративний спорт у МХП — це не тільки футбол. Він включає у себе дуже багато напрямів.
Дві робітниці "ОРІЛЬ-ЛІДЕР" Юлія та Ганна взяли участь у благодійному забігові на 5 кілометрів. Дівчата кажуть, що більше хвилювалися, ніж було складно. Провели з колежанками кілька тренувань — і побігли. Забіг проходив on-line. Обмеження у часі не було. Всі підрозділи-учасники забігу могли бачити одне одного. Тепер дівчата хочуть пробігти 6 кілометрів. До речі, гроші, які підприємство витратило на участь у турнірі, перерахували дітям з кардіологічними захворюваннями.
ГАННА БЕРДНИК
лікарка ветеринарної медицини
«Треба займатися спортом. Треба бігати, приділяти увагу собі, а також зі своїми колегами у якійсь неформальній обстановці спілкуватися. Спочатку всі казали:" Я не зможу, не треба мене записувати, я не побіжу". Але ж нічого, всі пробігли! Кожен біг по своїх можливостях і всі дійшли до фінішу. Все у нас вийшло».
ЮЛІЯ ДЕМУРА
лікар-бактеріолог "ОРІЛЬ-ЛІДЕР"
«Мені дуже подобається працювати на "ОРІЛЬ-ЛІДЕР". Тут такий дух! Ми — команда! Беремо участь у спортивних змаганнях. Спілкуємося і поза роботою, у неформальній атмосфері. Ми займаємося спортом, бігаємо, розвиваємося в інших сферах, у нас є багато конкурсів. І з діточками. Для батьків і дітей. І це теж дуже цікаво. Я вже навіть купила велосипед, щоб узяти участь у велопробігу».
ДОПОМОГА ГРОМАДІ
Для Петриківської громади "ОРІЛЬ-ЛІДЕР" — бюджетоутворююче підприємство. Тільки за рахунок податків, які сплачують працівники, у першому кварталі цього року громада отримала 10 мільйонів гривень. А взагалі, до бюджетів усіх рівнів минулоріч підприємство сплатило 126 мільйонів гривень податків.
ОЛЕКСАНДР СПЛОДИТЕЛЬ
директор "ОРІЛЬ-ЛІДЕР"
«Ми проводимо зустрічі з представниками Петриківської громади. Їхні ініціативи ми розглядаємо, маємо спільні плани і, звичайно, ідем на зустріч. Цього року було підписано меморандум із Петриківською ОТГ про співпрацю. Для досягнення цілей меморандуму здійснюватимуться спільні проєкти та програми, що спрямовані на розвиток людського капіталу, підтримку громадського здоров'я, розвиток спроможності громад, збереження та відновлення екології. Зокрема вже реалізовано такі проєкти: "Час діяти, Україно", "Посій насіння з МХП", "Соціальний магазин від МХП", "Центр активного довголіття від МХП", "Лікар для села". Наприклад, у селі Єлизаветівка організовано такий проєкт, як "Лікар для села". В цьому селі немає кардіолога та офтальмолога, то ми забезпечили село необхідними лікарями. У певні дні вони приїжджають та обстежують населення. Ми відремонтували і приміщення для того, щоб люди могли проходити медичний огляд своєчасно та піклуватися про своє здоров'я. Додам, що коли потрібна термінова допомога громаді, ми завжди поруч. У зимовий період, коли у нас засніжило, то ми розчищаємо дороги, надаємо свій транспорт, щоб люди могли вчасно потрапити до роботи, а діти — до школи та садків. І якщо якась аварія, то ми теж оперативно надаємо техніку та людей.
НАТАЛІЯ КОВАЛЕНКО
голова Петриківської селищної ради
«Ми сьогодні вдячні цьому підприємству, яке періодично оголошує певні конкурси. Наші люди залюбки беруть участь у них, тому що це і озеленення, і ремонти наших дошкільних закладів, закладів освіти, це соціальні проєкти щодо підтримки молоді. У нас уже у центральній садибі, у Петриківці, є такий молодіжний простір. І зараз ми маємо намір у кожному селі зробити їх. Сподіваємося, що й надалі ми будемо співпрацювати з "ОРІЛЬ-ЛІДЕР", реалізовувати проєкти, які важливі для нашої громади. Це є важливою складовою , що самі жителі беруть участь у розвитку цієї території.
Про такі підприємства, як "ОРІЛЬ-ЛІДЕР", мріє кожна громада. На ньому працює 1600 робітників. Це — частина великого холдингу, і все тут налагоджено точнісінько, як у годиннику. Агроіндустріальний холдинг МХП має свої поля для виробництва комбікормів, пташники, інкубатор і елеватори. На біогазовому комплексі переробляють курячий послід. Завдяки такому підходу у 2019 році "ОРІЛЬ-ЛІДЕР" включили до рейтингу ТОП-20 найкращих екопрограм компаній.
«Бути першим» / «Оріль-лідер». Соціальні ініцівативи
"ОРІЛЬ-ЛІДЕР" — це екоорієнтоване підприємство Дніпропетровщини. Його виробничі потужності знаходяться у Петриківському районі. "ОРІЛЬ-ЛІДЕР" входить до складу агроіндустріального холдингу МХП — найбільшого виробника та експортера курятини в Україні. Спецпроєкт "Бути першим" розповідає про соціальні ініціативи підприємства.