ОРІЛЬ-ЛІДЕР
Екокорм, особливий мікроклімат та відсутність антибіотиків.
Як на Дніпропетровщині по-сучасному вирощують птицю? Спецпроєкт «Бути першим» презентує підприємство із замкнутим циклом виробництва «Оріль-Лідер», що входить до агроіндустріального холдингу МХП.
ЯКІСНИЙ КОРМ
Соняшник, пшениця, ячмінь, ріпак. Цими культурами поблизу Єлизаветівки засіяно три з половиною тисячі гектарів землі. Зернові йдуть на корм для курей підприємства «Оріль-Лідер».
ВАСИЛЬ РИНГАЧ
Головний агроном "Оріль-Лідер"
«Вирощуємо екологічно чисту продукцію, екологічно чисте зерно. В нас зерно пшениці — завжди другий, перший ґатунок. За якістю — це можна здавати на хлібобулочне виробництво і борошно першого ґатунку буде. Ми таким кормимо нашу птичку!»
Якість продукції ретельно перевіряють у лабораторії, — додає Василь Рингач. Туди везуть зерно не лише з Дніпропетровщини. Сировину для корму підприємство «Оріль-Лідер» вирощує у різних регіонах України.
У нашій місцевості кукурудза не так вродить, як, наприклад, у Вінницькій, Черкаській області, — там буде більша врожайність. Там сіють кукурудзу. Соя у Дніпропетровській області не покаже таких високих уражаїв, як на Вінничині або на Західній Україні. Тому так вирішено, що в кожного буде своя культура, яка є, так би мовити, "коником" виграшним у певному регіоні.
ВАСИЛЬ РИНГАЧ, головний агроном "Оріль-Лідер"
Тільки таким комбікормом власного виробництва і годують курей. Жодних антибіотиків та гормонів.
САНІТАРНІ ВИМОГИ
На підприємстві діють жорсткі санітарні вимоги, аби ніяка інфекція не потрапила до птиці. Усі робітники перед зміною приймають душ та переодягаються у спецодяг. Гості підприємства — не виключення. Окрім того, миють та обробляють машини, які перевозять курчат та привозять комбікорм до пташників.
ВЛАСНИЙ ІНКУБАТОР
Не менше вимог і в інкубаторі. Яйця сюди привозять уже оброблені від інфекцій. Тут автоматично налаштовують температуру та вологість повітря. Кожну партію яєць перевіряють зоотехніки.
За 21 добу із яєць вилуплюються курчата.
ДАР'Я ВОЗНЮК
Зоотехнік «Оріль-Лідер»
«Проводимо усушку яєць і вносимо дані до комп'ютера. Дивимся масу. 55-60 грамів одне яйце повинно важити. Тоді ембріон повинен нормально розвиватися».
ОЛЕКСАНДР ЧЕРНЕНКО
Начальник інкубаторсько-птахівничої станції «Оріль-Лідер»
«Якість добового молодняка перевіряємо, просто дивимся: підтягнута пуповина, немає почервоніння на ліктиках, на лапках у круча. Якщо все добре, значить інкубація пройшла гарно».
Курчат одразу вакцинують від хвороб Ньюкасла та Марека. Якість ін'єкції перевіряють лікарі. Жодних антибіотиків та гормонів для безпечного росту пташок не потрібно, пояснюють фахівці.
За одну зміну через інкубаторсько-птахівничу проходить до 40 000 добових курчат.
Оріль-Лідер. МХП
Як по-сучасному вирощують птицю?
МІКРОКЛІМАТ
Вирощують курей 45 діб у спеціальних закритих пташниках. Тут налагоджено автоматичну систему подачі води та корму, встановлено вентиляційну систему. Необхідну температуру, від 33 °C до 17 °C, підтримують завдяки компьютеризованному обладнанню. А ще слідкують, аби у пташниках не було сторонніх звуків. Тут навіть не можна голосно розмовляти.
РОМАН ЛЕОНОВ
Головний зоотехнік «Оріль-Лідер»
«У пташнику завжди повинна бути тиша. Оскільки бройлер дуже негативно реагує на сторонній шум. Вони якби можуть сполохнутися, і звідси піде стрес у птиці. Вони можуть поцарапати один одного, звідси піде негативна якість тушки. Не піде потім до покупця».
НАША РЯБА
Птахофабрика «Оріль-Лідер» виробляє продукцію під ТМ «Наша Ряба», що реалізується на внутрішньому ринку. Окрім охолодженого м'яса, компанія випускає і свіжомариновану продукцію. Новинка фірмових магазинів — шаурма з м'яса курки. Таку страву вже готують в магазині «М'ясо. Їжа свіжа» у Єлизаветівці.

Директор підприємства Олександр Сплодитель підкреслює, що курятина власного виробництва завжди є на столі у його родині.
ОЛЕКСАНДР СПЛОДИТЕЛЬ
Директор «Оріль-Лідер»
«Ми можемо контролювати всі етапи вробництва. Відповідно, від вирощування зернових, які потрапляють у корм птиці. Момент інкубації, момент вирощування, момент забою — все у нас під контролем. Ми проходимо різноманітні аудити, які підтверджують якість нашої продукції. Обладнання наше підбираєтсья за принципом того, що ми із-за кордону запозичуємо найкращі технології від найуспішніших, найбрендовіших виробників».
ЕКОЛОГІЧНІСТЬ ДІЯЛЬНОСТІ ПТАХОФАБРИКИ
1
Впроваджено екологічну політику.
2
Усі бригади з вирощування бройлерів знаходяться на допустимій відстані від житлової забудови.
3
Викиди в атмосферу контролюються акредитованими лабораторіями.
4
Усі об'єкти виробництва живляться від власного водозабору.
5
Органічні відходи та частину побічних продуктів переробляють на «зелену» енергію на біогазовому комплексі.
ПОСЛІД В ЕНЕРГІЮ

«Оріль-Лідер» — підприємство замкнутого циклу. Усі відходи тут переробляють. Із побічних продуктів виробництва курятини виробляють кісткове брошно корм для свійських тварин. А от з курячого посліду видобувають енергію.ОЛЕКСАНДР ЧУПРИНА
Начальник біогазового комплексу «Оріль-Лідер»
«Усе починається з того, що послід із зон вирощування птиці надходить до нас на біогазовий комплекс. Потім іде його змішування з водою із очисних споруд. І внаслідок цього утворюється субстрат. У спорудах, які називаються метантенки відбувається анаеробне збродження субстрату».
Унаслідок такого збродження виділяється біогаз. Його очищують, спалюють та виробляють електрику. Частину її використовують на підприємстві. Іншу — продають державі за «зеленим» тарифом.

Окрім того, із субстрату отримують і біодобрива. Їх використовують на полях, де вирощують зерно для курей.

«Оріль-Лідер» звів таку біогазову станцію ще 11 років тому — одним із перших в Україні.

«Оріль-Лідер» — відповідальний і відкритий бізнес. У підприємства є розуміння, що бізнес неможливо вести без впровадження сталого виробництва і споживання. «Оріль-Лідер» упевнено крокує до «зеленої» економіки, що сьогодні є світовим трендом енергетичної і продовольчої безпеки.
Бути першим. Оріль-Лідер
Екокорм, особливий мікроклімат та відсутність антибіотиків. У яких умовах на Дніпропетровщині вирощують курей та як перевіряють їхню якість? Спецпроєкт "Бути першим" презентує підприємство із замкнутим циклом виробництва «Оріль-Лідер», що входить до складу агроіндустріального холдингу МХП.