ЛІКИ ДЛЯ НЕМОВЛЯТ
Донори рятують недоношених малюків. Які препарати виготовляють із людської плазми? Та як вони допомагають немовлятам? У проєкті "Бути першим" розповідаємо про вітчизняні імуноглобуліни.
ІМУНОГЛОБУЛІН ДЛЯ НЕДОНОШЕНИХ ДІТЕЙ
Недоношені малюки — це діти, які народилися з вагою менш ніж два з половиною кілограми. В пологових будинках вони залишаються, поки не наберуть потрібної маси. Аби виходити таких дітей, необхідно перш за все налагодити харчування, постійно слідкувати за температурою тіла та створити для них комфортний мікроклімат. Організм недоношених немовлят ослаблений, вони народжуються із вродженим імунодефіцитом і не можуть протистояти будь-яким інфекціям — це неабиякий ризик для їхнього життя. Саме тому новонародженим можуть призначити курс імуноглобуліну.
«Недоношені дітки, залежно від терміну вагітності, потребують довгострокової інтенсивної терапії. Це дуже велика кількість втручань. Є доцільним використання внутрішньовенного імуноглобуліну людського. Це препарат, який готується із плазми крові людини. Це концентрат різних антитіл від усього, чим хворів донор. Ці препарати дають змогу дитині отримати пасивний імунітет. Протягом майже 6-ти місяців ці антитіла донорські можуть циркулювати в крові дитини і створювати пасивний імунітет».

ДЕНИС ВОЛКОВ
медичний директор із неонатології Дніпропетровського перинатального центру
Такі імуноглобуліни виготовляє український завод "Біофарма", що є номером один у Східній Європі та входить до 15 найсучасніших біофармацевтичних підприємств у світі. Саме вітчизняними дієвими препаратами і користуються в обласному перинатальному центрі. Тут виходжують найменших малюків. Рекорд хлопчик, який важив 470 грамів. Імуноглобулін використовують і для таких недоношених немовлят, і для матусь, у яких важкі пологи.
ЛЮДМИЛА ПАДАЛКО
генеральна директорка Дніпропетровського перинатального центру
До нас скеровуються з усієї області, з усіх районів, міст, великих і маленьких, жінки із найскладнішими патологіями. Ми народжуємо дітей дуже непростих. Таких діток, які народжуються в нашому центрі, в нашій області не народжують ніде. І всі розуміють: щоб врятувати життя, треба секунди, хвилини, навіть не години.

У своїй практиці в перинатальному центрі ми використовуємо препарати, які виготовляє "Біофарма", декількох видів. Альбумін переважно використовується для жінок вагітних, у пологах і після пологів. Це білок, який необхідний жінці, коли в неї тяжкі гестози, токсикози. Врятувати таку жінку в складному стані без альбуміну майже неможливо. І наші малюки, які народжуються 500 грамів, вони до 2500 грамів живуть у перинатльному центрі. Такої ваги набути одним годуванням молочка — недостатньо. Таким дітям дуже потрібна плазма і біовен. Тобто, препарати, які виготволяються із донорської плазми.
Імуноглобуліни це препарати, що не мають замінників і виробляються виключно з плазми крові донорів. Саме для забезпечення немовлят та матусь безкоштовними ліками "Biopharma Plasma Дніпро" та обласний перинатальний центр стали ініціаторами соціального партнерського проєкту "Допоможи народитися дитині".
ДОПОМОЖИ НАРОДИТИСЯ ДИТИНІ
Здати плазму можна у центрі "Biopharma Plasma Дніпро", що знаходиться на пр. Богдана Хмельницького, 17. Донорам безкоштовно роблять розгорнутий аналіз крові. Якщо усі показники в нормі — відбувається донація. Плазму потім заморожують та відправляють на карантин: її перевіряють на ВІЛ, гепатити В і С та інші інфекції, а також на наявність антитіл до COVID-19 . А потім на заводі Біофарма із плазми виготовляють імуноглобуліни різних типів та інші препарати, наприклад, необхідний для матусь із важкими пологами альбумін. Тобто ті, що потрібні малюкам та матусям.
ІРИНА КІЛЬЧИНСЬКА
керівниця центру "Biopharma Plasma Дніпро"
Ідея цієї акції в тому, щоб допомагати нашому обласному перинатальному центру. Усі ті, хто братимуть участь у цій акції, безкоштовно здаватимуть плазму в нашому центрі, ми зі свого боку надаватимемо перинатльному центру лікарські препарати. Ця акція триватиме постійно. Щоб не було такого, що в лікарні не вистачає препарату, і незахищені люди, члени нашого суспільства, не отримують ліки.
Від кількості донорів-доброчинців залежить скільки препаратів передадуть дітям та матерям для безкоштовного використання. Так, наприклад, для виготовлення одного флакона альбуміну потрібна плазма шести донорів, а імуноглобуліну — двадцяти, - говорять організатори.
Долучитися до проєкту вирішили і дніпровські спортсмени.
ОЛЕКСАНДР ДЮВБАКОВ
виконавчий директор відділення Національного олімпійського комітету в Дніпропетровській області
Такі акції повинні бути. Тому що, якщо не ми, то хто тоді зможе рятувати і допомагати нашим дітям і молодим мамам? Ми намагатимемося підключити ресурс і спортивних шкіл, і спортивних федерацій. Через клуби будемо виходити на фанатів.
ІМУНОГЛОБУЛІН ДЛЯ ВАГІТНИХ ІЗ РЕЗУС-НЕГАТИВНИМ ФАКТОРОМ КРОВІ
Є ще немала категорія вагітних, яка потребує ліків із плазми, — це жінки з резус-негативним фактором крові. Резус-конфлікт, що може виникнути в такої матусі, загрожує здоров'ю немовляти та взагалі виношуванню вагітності. Якщо жінці з негативним резусом своєчасно вводять імуноглобулін антирезус — такого конфлікту не виникає, і дитина народжується здоровою.
Що таке резус-конфлікт матері та дитини, з власного досвіду знає Ганна.
«У мене плюс, а у чоловіка — мінус. Перша вагітність у мене пройшла дуже добре. Я навіть і не думала, що в мене буде цей резус-конфлікт. На 30-му тижні у мене пішли титри. Мені сказали, що в мене — антитіла. Тобто мій організм почав відкидати дитину. Я просто не знала, що робити. Це таке відчуття, я вам його просто не передам. Це просто стискається ось так серце, а потім фух – і вибухає. У мене навіть сльози».

ГАННА
породілля
Таким жінкам, як Ганна, на 28-му тижні вагітності вводять донорський імуноглобулін для попередження розвитку резус-конфлікту. Обов'язково вводити його і після кожної вагітності. Але Ганна цього не зробила. Довелося лікувати дитину від гемолітичної хвороби.

Людей із негативним резусом лише 15 %. І на таких донорів, носіїв резус-антитіл, дуже очікують у центрі.
СВІТЛАНА ПОВСТЯНКО
лікарка-терапевтка центру "Biopharma Plasma Дніпро"
Тут у нас є два типи донорів. Є донори з природними антитілами, антирезусними. І є донори, яким ми ці антитіла створюємо штучно. Ми вже їхню плазму заготовляємо, і з неї виготовляємо антирезусний імуноглобулін.
У розвинутих країнах резус-конфлікт подолали, як віспу, — говорять лікарі. А у нас ця проблема ще залишається. Адже не всі жінки знають про специфічний імуноглобулін, і поради лікарів щодо його застосування, на жаль, іноді не беруть до уваги.

Бувають випадки, коли досвіду, знань та безмежного бажання лікарів допомогти — недостатньо. Саме тоді їм та хворому на допомогу приходять ліки, що рятують життя, які не мають замінників і виробляються виключно з плазми крові донорів. Кожна донація — це не чиєсь абстрактне врятоване життя. Це можливість конкретної дитини жити і бачити світ, це надія на виживання матері після важких пологів та сотень конкретних людей, що чекають на спасіння саме від донорів плазми.
Донор не тільки робить добру справу для людей, для себе — також. Це безкоштовне комплексне обстеження при кожній донації і можливість постійно контролювати стан свого здоров'я, а також отримувати грошову компенсацію. Донорство плазми корисне: це відновлення та очищення організму, профілактика виникнення інфарктів та інсультів та тренування імунної системи. Це долучення до спільноти однодумців, об'єднаних благородною справою.

Донором може стати кожен охочий, кому виповнилось 18 років, та хто не має до цього протипоказань.
«Бути першим»
Допоможи народитися дитині. Біофарма плазма Дніпро.
Пройти безкоштовне обстеження, зокрема на антитіла до Covid-19, та стати донором плазми, щоб рятувати життя, ви можете на пр. Богдана Хмельницького, 17 в "Біофарма Плазма Дніпро" з понеділка по суботу з 8:00 до 16:00.
067-155-48-28
063-528-63-36