ІМУНОГЛОБУЛІН ПРОТИ COVID-19
Імуноглобулін, який рятує життя. Препарат проти ковіду та як стати донором плазми у Дніпрі? Спецпроєкт "Бути першим" представляє центр "Біофарма Плазма Дніпро".

Весь світ шукає нові препарати для лікування ковіду-19. Навесні випробувати препарат "Біовен" почала і українська компанія "Біофарма". Її препарат створений на основі людської плазми. Наразі випробування завершені і "Біовен" включили до протоколу лікування коронавіруса. Тепер сворюють ще один препарат. Вже на основі плазми людей, які перехворіли коронавірусом. І тут "Біофарма" теж "Буде Першою".
«В кожної людини є в крові білки-імуноглобуліни. Ці білки виконують функцію захисну- тобто, якщо вірус або бактерія попадають у наш організм, то ці білки кидаються і починають знищувати вірус. Ці білки-імуноглобуліни є в кожної людини. Але у одних їх менше, а у других більше. І вони спеціфічні, тобто для кожної інфекції є свій імуноглобулін, як кажуть, своє антитіло. В цьому "Біовені" зі всіх людей зібрали по шматочку цих антитіл. Це імуноглобулін людський, який лікує людей у тяжкому стані, які хворіють якимось інфекційними захворюваннями. І в них своя імунна система не може справитися з цим захворюванням»
СВІТЛАНА КОВАЛЬОВА
лікар-терапевт
СВІТЛАНА КОВАЛЬОВА, лікар-терапевт Біофарма Плазма Дніпро
Прийом "Біовену" в 4 рази скорочує летальність від пневмонії та в 2 рази скорочує перебування на лікарняному ліжку - додає Світлана Ковальова.
І ще більші результати очікують від "Біовену" с імуноглобуліном людей, які перехворіли на коронавірус. Наразі збирають їхню плазму. Доречі, донорам виплачують гроші. За звичайну плазму -260 гривень, за плазму з антиковідними антитілами-1000 гривень. Окрім того, за законом донори отримують гроші на обід та два вихідних. У центрі "Біофарма Плазма Дніпро" проводяться і благодійні акції. У них, як правило, беруть участь постійні донори. Так, Алла Малиновська направляє кошти за донацію на безоплатні ліки для обласної дитячої лікарні. 5 років Алла працює поліцейською. Опікується безпекою дітей. Саме у поліції їй запропонували взяти участь у благодійній акції та здати кров. Тепер Алла- постійний відвідувач центру "Біофарма Плазма Дніпро". Мріє стати Почесним донором України.
Перед процедурою донори заповнюють анкети. Відповідають чи хворіли інфекційними захворюваннями, який ведуть спосіб життя. Потім у потенційних донорів беруть кров з пальця та роблять розгорнутий аналіз по 22-м показникам. Тут будуть і показники на ВІЛ-інфекцію, на гепатити В та С. Результат видають відразу і направляють на консультацію до терапевта. Лікар теж ставить кілька питаннь, міряє тиск, вагу та радить, яку порцію плазми здати. Зазвичай це 650 мл.
Якщо аналізи в нормі, то донор відправляється пити солокий чай. Лікарі радять більше пити і напередодні процедури, і в день донації. Після чаю- проводиться плазмоферез у просторій залі на сучасному обладанні. Здача триває хвилин 30-40. Простими словами у вас забирають червону кров та відокремлюють від неї плазму. Червона складова повертається в ваш організм, а замість плазми вам вводять фізиологічний розчин. Таку процедуру можуть рекомендувати і в лікувальних цілях, але вже у лікарні , не в цьому центрі. Тут головна задача- зібрати якісну рідину для виробництва цінних ліків. За 10 днів плазму ретельно досліджують і повідомляють деталі. Якщо виявлені антитела до ковіда, то пацієнт приходить за доплатою.
Аби розробити першу партію препарату з коронавірусними антитілами - треба майже 2 тонни плазми. Центр проводить заохочувальні акції. Так, до кінця грудня 2020 року можна привести друга та отримати додаткові 200 гривень. У день, коли ми були у центрі, людей було дуже багато. У тому числі і завдяки акції. Студентка Анастасія Гальцева зізнається, що всі умови їй подобаються:
«Я прийшла на донацію вже вдруге. Чому? Тому що це добре для організму оновлювати кров, а по-друге тут дуже хороші умови здачі крові. По-третє це несе користь для створення нових ліків на основі альбуміну, взятих з нашоїплазми. По-четверте платять добре і я приходжу саме сюди»
АНАСТАСІЯ ГАЛЬЦЕВА
донор Біофарма плазма Дніпро
АНАСТАСІЯ ГАЛЬЦЕВА
донор Біофарма Плазма Дніпро
Студентський донорський рух Дніпра

Лікарі дозволяють здавати плазму кожні 15 днів. Кажуть, що донори живуть на 5 років більше, ніж звичайні люди. І сприяє цьому очищення крові.
Керує центром Ірина Кільчинська. Пані Ірина пояснює, що Дніпровський центр є підрозділом заводу Biopharma Plasma. Це ПЕРШЕ подібне підприємство у Східній Європі. І саме на цей завод направляють донорську плазму і там виготовляють препарат "Біовен". Завод Biopharma Plasma знаходиться у Білій Церкві. Високотехнологічне сучасне обладнання дозволяє йому увійти до 15-ти найбільших заводів світу у своїй галузі.
ІРИНА КІЛЬЧИНСЬКА
керівниця Біофарма Плазма Дніпро

«Наш центр відкрився рік тому. Ми ще дуже молоді. Займаємося заготівлею і переробкою плазми. Ми запрошуємо до нашого центру всіх бажаючих для того, щоб обстежитися безкоштовно в тому числі на антитіла до коронавірсу методом ІХЛА в сертифікованій лабораторії. Тобто рузультати у нас точні - світові стандарти»
ІРИНА КІЛЬЧИНСЬКА
керівниця Центру "Біофарма Плазма Дніпро"
Бути першим. Біофарма Плазма Дніпро.
Препарат проти ковіду та як стати донором плазми у Дніпрі.
Знайти центр просто. Він знаходиться поблизу 16-тої лікарні на проспекті Богдана Хмельницького, 17.
067-155-48-28
063-528-63-36